GoTatry

 

Latest news

Banner

NOVINKY Z TATRANSKÝCH SVAHOV 2016/2017

 

Každoročne pripravujeme pre Vás ešte lepšiu a kvalitnejšiu lyžovačku vo Vysokých a Nízkych Tatrách. V zimnej sezóne 2016/17 prinesieme množstvo noviniek a vylepšení lyžiarskych stredísk, ktoré Vám spríjemnia lyžiarsku dovolenku. 

Vysoké Tatry

Lyžiarsky vlek Grand Slnečná - 15O m Tatranská Lomnica

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica sa túto sezónu rozšíri o ďalší vlek. So svojou dĺžkou 150m je vhodný skôr pre deti a začiatočníkov alebo poslúži ako jemné spestrenie na svahu. 

 

 


Audi aréna Tatranská Lomnica

Audi aréna zahviezdi medzi lyžiarmi už druhú sezónu, no pre mnohých bude novinkou! Práve teraz je vhodný čas, vyskúšať ju! Aréna je vyhradený úsek na svahu Čučoriedky západ, na ktorom si môžete s presnosťou zmerať čas svojej jazdy. Pocit pretekára zažijete aj vďaka slalomovým tyčiam umiestnenými na trati. Porovnajte si výkony so svojimi kamarátmi alebo so svetovými lyžiarskymi esami. Aréna štartuje spolu so zahájením TOP sezóny 2016.


Snow Park s novou Funzónou na Štrbskom Plese 

Chcete sa pri lyžovaní nielen vy, ale aj vaše deti, zabávať? Potom je pre vás to pravé miesto  Snow Park Štrbské Pleso. Snežné prekážky ostávajú klasikou, no tento rok otvárame zábavnú zónu s lanovým vlekom aj pre tých najmenších. Novučičká brána sa otvorí už túto sezónu a zavedie vás do jediného snowparku vo Vysokých Tatrách.


Fresh Track na Štrbskom Plese

Jedinečný produkt Fresh Track v sebe spája skorú rannú lyžovačku s perfektne upravenými svahmi a výnimočnými raňajkami pod štítmi. Fresh Track vám poskytne mimoriadny zážitok z lyžovačky na prázdnych zjazdovkách. Zalyžujte si spolu s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek! Každý štvrtok a sobotu o 7:00 teraz už aj v stredisku Štrbské Pleso


Tréningové stredisko  Štrbské Pleso

Štrbské Pleso nadobúda charakter tréningového strediska. Prevádzkovatelia tu vytvárajú lepšie podmienky pre profesionálnych lyžiarov z okolitých krajín, ktorí tu s obľubou trénujú už od skorých ranných hodín. Športovci z lyžiarskych klubov budú využívať svahy Interski a časť zjazdovky Solisko.


Skialpinisti 

Zmeny v strediskách Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica čakajú túto sezónu i skialpinistov. Nové informačné tabule s bezpečnostnými pokynmi im upresnia možnosti pohybu a zdržiavania sa na zjazdovkách. Skialpinistov pri vstupe na zjazdovku upozornia vývesky a mapky s informáciami kde, ako a kedy sa pohybovať po zjazdovke. Tzn. vpravo mimo vytýčených zjazdoviek a po okraji lyžiarskej trate. Trasu skialpinistov v teréne usmernia označené tabule.


Servis Štrbské Pleso

Vybrali ste sa na lyžovačku, no zabudli ste skontrolovať stav svojej výstroje a náhle sa vyskytol problém? Šikovní pracovníci v našich servisoch vám s jeho riešením veľmi radi pomôžu. Najnovšie aj v najpopulárnejšom stredisku Štrbské Pleso, kde sme pre vás zriadili špičkový servis priamo na svahu.


Sánkovačka na Hrebienku

Nočná a denná sánkovačka na Hrebienku v Starom Smokovci bude v zimnej sezóne 2016/2017 o niečo komfortnejšia. Termíny nočnej sánkovačky sa nemenia, v pláne ostávajú tri dni v týždni – utorok, piatok a sobota od 19:00 do 21:00. Pre klientov nočnej sánkovačky na Hrebienku pripravujeme rozšírenie ponuky občerstvenia v priestoroch nástupu na pozemnú lanovku, v predajni Tatry Motion. Do ponuky pribudne napríklad varené víno alebo teplý čaj až do ukončenia prevádzky sánkovačky.


Ski Patrol

Pre väčší pocit bezpečia v strediskách bude aj túto sezónu nasadená špeciálna zimná hliadka Ski Patrol. Členovia tejto skupiny budú počas prevádzky dohliadať na bezpečnosť a poriadok na svahu, udržiavať areál v priaznivom chode a starať sa o vyhradené časti s dôrazom na detské areály.


Tatranská večera zážitkov a Večera pod hviezdami

Doprajte si niečo nevšedné a zažite skvelý večer, v ktorom sa spája výborné jedlo, krásna príroda a originálny program. Vo vysokých Tatrách na Štrbskom Plese vám počas zimných večerov ponúkame dva balíky zážitkov, ktoré sa určite zaradia medzi tie najkrajšie. Stačí si vybrať.

Tatranská večera zážitkov sa bude tradične konať v Restaurant Pizza & Pasta na stanici Štart v Tatranskej Lomnici každú stredu, piatok a sobotu. Vo výške 1173 m n.m. pošteklia vaše jazýčky lahodné chute pomocou piatich chodov. Počas minuloročnej sezóny sme zaviedli do prevádzky luxusný ratrak Grand snow taxi, ktorý prevážal klientov na miesto konania eventu. Tento rok sme sa rozhodli obohatiť program Tatranskej večere zážitkov o luxusnú vínnu degustáciu.

Večera pod hviezdami ponúka možnosť vidieť krásy Tatier z lanovky, ktorá vás odvezie z Tatranskej Lomnice do cieľovej stanice Skalnaté Pleso. Tam na vás čaká skvelá večera vo forme rautu s doprovodom živej huby. Večer pokračuje prehliadkou Galérie Encián, vyhliadkovej veže a nezabudnuteľnou návštevou hvezdárne, ktorá je možná len počas týchto večerov štyrikrát počas zimy.


Podniková predajňa a bar Jelínek v Starom Smokovci

Poznáte Rudolfa Jelínka a jeho produkty? Ak áno, určite viete, ako dokáže potešiť, keď stojíte premrznutí pod svahom alebo si chcete dopriať malú odmenu za športový výkon. My vám toto potešenie prinesieme priamo pod svah v Starom Smokovci, kde postavíme Degustačný bar spojený s podnikovou predajňou. Pravidelne tu budete môcť ochutnať nové, ale aj overené destiláty s komentovanou prezentáciou. Otvorenie jedinečnej prevádzky tohto druhu vo Vysokých Tatrách sa plánuje ešte pred Vianocami.


Retro Station Rastaurant

V historickej budove lanovky na Štarte v stredisku Tatranská Lomnica pripravujeme v zimnej sezóne otvorenie prevádzky Old Štart Burger pod novým názvom Retro Station Restaurant. Redizajnovaná gastro prevádzka chystá širšiu ponuku na jedálnom lístku a atraktívnejšiu terasu s vysunutým grilom a areálom určeným pre deti. Retro Station Restaurant pripravuje pre milovníkov grilovaných pochúťok rodinnú zábavu, pohodu na terase a viac druhov hamburgerov.


Nové izby v Grand Hotel Praha

Zlepšenie komfortu v podobe nových izieb Classic plánuje aj historický Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici****. Jeho pôvodných 54 štandardných izieb prechádza celkovou rekonštrukciou, vďaka ktorej historická legenda Tatier znovu zažiari noblesou a eleganciou. Ďalšie nové izby v klasickom secesnom štýle budú k dispozícii v polovici decembra.


[Translate to English:] Zimné podujatia

Tento rok vám opäť ponúkame populárne podujatia, ktoré nesú prvky tradičnej zábavy a súťaženia, ale aj nových vylepšení a originálnych detailov. 

Tatry Ice Master. Neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch patria už medzi kultúrne stálice Vysokých Tatier. Tento rok vás očaria skvelé umelecké výkony deviatich súťažiacich v troch disciplínach, zábavný sprievodný program a jedna NOVINKA. Ľadové diela si budete môcť vychutnať oveľa dlhšie kvôli zriadeniu ďalšej klimatizovanej kupole, v ktorej sochy odolajú aj slnečnými lúčom. Ďalšou dobrou správou je aj zmena termínu – na posviatkový víkend 13.-15. január 2017. Miesto ostáva nezmenené - 1285 m.n.m. Hrebienok

Snežné psy. Posledný januárový víkend bude patriť štvornohým miláčikom. Tieto dva dni sa Tatranská Lomnica premení na miesto plné akcie, hier a pozitívnej energie vyžarujúcej zo psích kamarátov. Srdečne vás pozývame 28. a 29. januára medzi chlpáčov do Tatranskej Lomnice. 

Veselá Veľká Noc. Radi by ste vymenili počas Veľkej Noci vodu za sneh? V Tatrách jednoznačná voľba. Pretvorte s nami tradíciu a príďte na najväčší karneval na svahu Štrbské Pleso. Každý účastník karnevalu bude mať výrazne zľavnený skipass a môže sa zúčastniť pretekov v maskách. O príjemnú atmosféru sa postarajú hudobné vystúpenia a zábavný program počas celého dňa. 


Snehuliaci na Skalnatom Plese

Už ste sa stretli s obrími snehuliakmi? V Tatranskej Lomnici máte príležitosť vidieť najväčšiu snehuliačiu rodinku na Slovensku. Príďte sa zoznámiť s 5-metrovými snehovými postavičkami. Tak ako minulý, aj tento rok si na vás počkajú na Skalnatom Plese spolu so zasneženými zjazdovkami.

NízkeTatry

Nová 15 miestna kabínková lanovka na južnej strane Chopku

Lyžovačka na južnej strane Chopku dostane v zimnej sezóne 2016/17 opäť nový rozmer. V úseku lokalít Krupová – Kosodrevina (1 084 m n.m. - 1 488 m n.m.) si lyžiari užijú komfortný presun na lyžiarske svahy vďaka novej 15 miestnej kabínkovej lanovke, ktorá plynulo nadväzuje na lanovku z Kosodreviny až na vrchol Chopku. Lyžiari už nebudú musieť komplikovane prestupovať, a takisto sa môžu vyhnúť dvom vlekom pri nástupnom mieste. Prepravná kapacita novej 15 miestnej lanovky je 2 800 os./hod. 404 metrové prevýšenie zo stanice Krupová do stanice Kosodrevina prekoná lanovka pri dopravnej rýchlosti 6,0 m/s za 4,83 minúty. Dĺžka lanovky je 1 212 metrov.
Nová lanovka bude pre verejnosť spustená v druhej polovici decembra.


Posilnenie zasnežovacieho systému na oboch stranách Chopku

Vďaka modernému zasnežovaciemu systému stredisko garantuje lyžovačku minimálne 5 mesiacov v roku na všetkých typoch trás, od modrých – ľahkých zjazdoviek až po náročné - čierne zjazdovky. Aj v novej lyžiarskej sezóne 2016/17 sa systém zasnežovania doplnil o nové zasnežovacie body, a to až na 4,3 km zjazdoviek.Spolu je tak v stredisku vyše 33 kilometrov zasnežovaných technickým snehom.  

  • CHOPOK SEVER 

Posilnenie zasnežovania Konský Grúň – Chopok, traverz č. 5a a Turistická – spolu o dĺžke 0,9 km 

  •  CHOPOK JUH 

Posilnenie zasnežovania Zadné Dereše Krupová a zjazdovka Tréningová – spolu o dĺžke 3,4 km, 61 zasnežovacích tyčí


TOP inovácia pri úprave zjazdoviek - SNOWsat

Zlepšenie úpravy zjazdoviek ratrakmi zabezpečí túto zimu inovácia v podobe profesionálneho softvéru SNOWsat. Systém riadenia s meraním hĺbky snehu a jeho vývoja v celom lyžiarskom stredisku je založený na satelitnom navádzaní polohy ratraku. SNOWsat takýmto spôsobom zvyšuje účinnosť ratrakov na zjazdovke a takisto ich monitorovanie znižuje spotrebu paliva, ale hlavne šetrí technický sneh v lyžiarskom stredisku, pretože ho ratrak vďaka SNOWsat-u vyrovnáva na miesta podľa potreby. 


Jasná bude mať nové CENTRUM

Jasná bude mať svoje Centrum. Tento rok sa začala výstavba prvej fázy realitného projektu Centra Jasná, ktorá už túto zimu prinesie novinku v podobe námestia pri štýlovej horskej reštaurácii Happy End. Prestavbou Happy Endu sa zlepší komfort prístupu k pokladniam, či možnosti nákupu v novom značkovom športovom obchode a takisto sa posilní kapacita reštaurácie Happy End, kde budú k dispozícii počas zimných mesiacov dve poschodia.


Pripravované bezpečnostné vylepšenia pre klienta

Na svahoch Chopka pribudnú nové snežné zábrany, ktoré pomôžu lepšie udržať sneh na zjazdovke v prípade veterného počasia. Stredisko bude opäť o čosi bezpečnejšie, pribudnú  nové bezpečnostné siete, a terénna úprava strmších úsekov napr. na zjazdovej trati na Jeleňom Grúni výrazne prispeje k eliminácií kolízií na svahoch.


Infraštruktúra

V spolupráci s OOCR LIPTOV stredisko naďalej zvyšuje kvalitu a rozsah regionálnej siete skibusov a to v záujme rozširovania tradície využívania tejto formy prepravy do strediska. Vzhľadom na pozitívne ohlasy na zabezpečenie kyvadlovej dopravy počas Svetového pohára žien v Jasnej z marca tohto roku, je stredisko pripravené v prípade požiadaviek vyplývajúcich z dopravnej situácie zabezpečovať do strediska kyvadlovú dopravou. Nový koncept statickej a dynamickej dopravy prinesie aktívnu koordináciu automobilovej dopravy s prepojením na centrálny dispečing


Ski Patrol

Profesionálna Ski Patrol služba na zjazdovkách v stredisku zabezpečuje bezpečnosť na svahoch. Jedna z úloh profesionálnej Ski Patrolslužby na zjazdovkách je pomáhať pri zabezpečení bezpečnosti na svahoch.V prípade vzniku problémovej situácie na zjazdovkách je možné sa na nich denne telefonicky alebo priamo na svahu v stredisku obrátiť. V špeciálne označenom oblečení sa pohybujú na oboch stranách Chopka, dohliadajú na bezpečnosť na svahu, pomáhajú pri správnom vytýčení zjazdoviek a prekážok, vychovávajú a radia klientom strediska v duchu Bieleho kódexu a v neposlednom rade dohliadajú na bezpečný skialpinizmus na tratiach. Sú vzormi a pomocníkmi zároveň.


Kde sa klient dozvie dĺžku čakacej doby na lanovkách?

K súčastným zobrazovačom čakacích dôb v stredisku pribudnú štyri zobrazovače čakacích dôb na lanovky na severnej aj južnej strane Chopku.
Klient sa tak pohodlne môže presunúť do menej frekventovanej časti strediska a užiť si výbornú lyžovačku


Bezpečný skialpinizmus v stredisku

Pre zvýšenie bezpečnosti skialpinistov v symbióze s chodom lyžiarskeho strediska a zamedzenie znehodnocovania v noci upravených tratí budú na svahoch od tejto zimy vytýčené bezpečné koridory pre skialpinistov. Na základe snehových podmienok budú vyznačené na okraji vytypovaných zjazdoviek vymedzovacími tyčami. Stredisko zároveň vydáva dokument s v mapou, v ktorej vyznačuje 2 náročnosti skialpinistických trás zo severnej aj južnej strany a s pokynmi pre bezpečný skialpinizmus v stredisku. Dokument skialpinisti nájdu na web stránke strediska a zároveň na nástupných bodoch vyznačených tratí. 


Aprés-ski bar Srdiečko na novom mieste

Počas tejto sezóny v stredisku Jasná pribudla  nová lanovka  KRUPOVÁ – KOSODREVINA 1084 – 1488 m n.m. Na základe tejto zmeny sme pre vás premiestnili Aprés-ski bar srdiečko s pôvodného miesta ( Hotel Srdiečko ), ku nástupnej stanici novej lanovky. Okamžite po príchode do strediska sa budete môcť občerstviť teplými nápojmi, drinkami alebo sa posilnite čerstvými panini.  


Obchody TATRY MOTION

V shope v HOTELI GRAND pribudne značka ALMGWAND, ktorá čerpá z ľudovej a horskej tematiky a vytvára kolekcie lyžiarskeho oblečenia aj oblečenia na bežný deň. Originálni tvorcovia si vybudovali silné meno na rakúskom trhu, kde táto značka vznikla. Stredisko ju rado už v rámci tejto sezóny zahrnie do ponúkaného sortimentu.


Tubingový kolotoč súčasťou MAXILANDU

Lyžiarska škola MAXILAND v lokalite Biela Púť pripravila pre malých lyžiarov modernú lyžiarsku pomôcku tubingový kolotoč Sunkid Rotondo. Vďaka zábavnej a hravej pomôcke sa deti naučia ako udržať rovnováhu a stabilitu na lyžiach, ako zostať v lyžiarskej stope, udržať si jej šírku a zároveň ako sa pripraviť na jazdu skutočným vlekom. Koncept celej lyžiarskej školy prechádza tento rok revolúciou v podobe skupinových lekcií s novými jednotnými animáciami a príbehmi. Počas piatich vyučovacích dní bude pre najmenších výučba lyžovania obohatená o edukačné hry a príbehy a čas lekcie sa bude predlžovať. Produkt je určený pre širokú verejnosť za veľmi prijateľných podmienok. Cieľom lyžiarskej školy MAXILAND vo všetkých strediskách TMR je zásadne prispieť k výchove novej dobre lyžujúcej mládeže.